Ukrayna Üniversiteleri

Adım Adım Ukrayna’da Eğitim

1.Adım Davetiyenin Alınma Süreci

Süreç : 5 ile 10 gün arasında sürmektedir.
  1. Gerekli evraklar listemizde bulunan evraklardan pasaport, lise diploması ve lise transkriptinin öğrencinin talep ettiği üniversiteye gönderilmesiyle birlikte süreç başlar.
  • Gönderilen belgeler üniversite tarafından kontrol edilir ve Kiev dış işleri bakanlığına gönderilerek davetiye talebinde bulunulur. Dış işleri bakanlığından onaylanan ve harçları ödenen davetiye Türkiye’ye getirilir.

Neden davetiye lazım ?

Ukrayna konsolosluğuna yapılacak olan öğrenci vizesi başvuru işlemlerinde Ukrayna’dan gelecek olan davetiye lazımdır. Davetiye olmadan vize alınamaz.Bundan dolayı 1.adım davetiye sürecidir.

2.ADIM: Öğrenci Vizesinin Başvuru Süreci

Süreç : 7 ile 20 gün arasında sürmektedir.

1.  Temsilcilerimiz tarafından öğrencimize gönderilen Gerekli Evraklar listesinin tamamlanması ve Ukrayna’dan davetiyenin gelmesiyle birlikte vize süreci başlar.

  •  Bütün evrakları tamamlayan öğrenci, evrakların tamamını önlü ve arkalı olacak şekilde tarayıcıdan tarattırıp bilgi@ukraynauniversite.com  mail adresimize göndermekle yükümlüdür.
Bize gelen evraklar içerisinden sadece çeviri işlemleri için gerekli olanlar bizim tarafımızdan yeminli Ukraynaca çeviri işlemleri yapılır ve noterde onaylatılır.

2. Temsilcilerimiz tarafından öğrenciye gönderilen Örnek Vekaletnameye uygun bir şekilde noterden temsilcilerimize vekalet verilir ve öğrenci verdiğimiz adrese vekaletnameyi ve pasaportu gönderir.

  • Vekaletin alınması ve pasaportun elimize ulaşmasıyla birlikte konsolosluklardan öğrencimizin adına vize işlemleri başlatılır. Vizesi çıkan öğrenci artık Ukrayna’ya gitmek için hazırdır.

3.ADIM: Öğrenci Vizesi Alındıktan Sonra

1. Öğrenci vizesi alındıktan sonra öğrencimiz artık Ukrayna’ya gitmek için hazırdır. Ukrayna’ya gitmek için hazırlanan öğrencimiz bütün evraklarını eksiksiz ve tam olarak yanında getirmelidir.

2. Pasaport kontrolü esnasında öğrenciye davetiye sorulmaktadır. Bundan dolayı öğrenci evrakları herzaman yanında taşımalıdır. Sınır kontrolünde pasaport ve davetiyeyi sınır kontrol askerine vermesi lazımdır.

3. Öğrencimiz için uçak bileti bizim tarafımızdan alınmaktadır. Uçak iniş saatini takiben danışmanlarımız havalimanında öğrencimizi karşılayacaktır.

4.ADIM: Ukrayna 👍

1. Öğrenci havalimanında karşılandıktan sonra yurduna veya dairesine yerleştirilir. Üniversiteye götürülüp derslikler gösterilir. Şehir oryantasyonu yaptırılır.(Yemek yenilecek yerler, ulaşım ve şehir hakkında detaylı bilgi.)

2. Öğrencimizin oturma izni için işlemler başlar. Öğrenciden pasaport alınır ve Ukrayna’da gerekli devlet binalarına gidilerek oturma izni alınır.

2 Yorum

  1. İyi günler, Ukrayna’da uzun dönem Rusça eğitimi almak istiyorum, ancak orta derece kalp yetmezliğim var alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu