Kiev ÜniversiteleriUkrayna Üniversiteleri

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi 1989 yılında kurulmuştur. Hem vakıf üniversitesi hem de devlet üniversitesi olma özelliğine sahiptir. Ukrayna üniversiteleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Üniversitenin eğitim kadrosu alanında uzman akademisyenlerden oluşmaktadır. Yaşam şartlarının ekonomik olması ve üniversite harç ücretlerinin çok cazip olması nedeniyle Ukrayna Üniversiteleri oldukça çok talep görmektedir.

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi – Kaliteli ve Modern

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi, Avrupa standartlarında kaliteli ve modern binalarda eğitim vermektedir. Üniversitede öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanabileceği her şey vardır.Okulda yurtlar oldukça konforludur. Yurtlarda 7/24 sıcak su kullanımı, internet bağlantısı, yemekhane ve ortak salonlar bulunmaktadır. Tuvalet ve banyolar 2 odanın ortak kullanacağı şekilde tasarlanmıştır. Yurtlar genellikle kız-erkek karışık olarak düzenlenmiştir. Yurtlar aylık 70 ila 90 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

whatsapp iletişim
ukrayna üniversite iletişim

MAUP Üniversitesi (Maup University Of Kyiv)

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi birçok yerde bulamayacağınız standarttaki eğitim fırsatlarıyla dolu dolu yaşayabileceğiniz imkanları sunmaktadır. Öğrencilere avantaj sağlayıcı taraflarıyla kütüphanesinden akademik sınıf alanlarına kadar sizlerin gelişiminize paralel imkanlar sizi beklemektedir. Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi  kaydınızı tamamlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm evrakları kısa sürede tamamlayan danışman elemanlar öğrencilik kariyerinize hız kazandıracaklardır.

Maup Üniversitesi Bölümleri

Kiev Maup Üniversitesi sınavsız öğrenci kabul etmektedir. Okulun en çok öğrenci kabul eden bölümleri, sigortacılık, felsefe, finans ve bankacılık bölümleridir. Okulda lisans programlarının yanı sıra yüksek lisans programları da yer almaktadır. Aynı zamanda doktora programları da akademik hayata katılmak isteyen mezunlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Maup Üniversitesi Fakülteleri şunlardır:

  • Felsefe
  • Mütercim-Tercümanlık
  • Turizm İşletmeciliği
  • Ekonomi
  • İşletme
  • Uluslararası Ticaret
  • Edebiyat
  • Pazarlama

Tüm Ukrayna Üniversitelerinde olduğu gibi Maup Üniversitesi’nde de hazırlık sınıfı alma zorunluluğu bulunmaktadır. Hazırlık sınıfları dil yeterliliği sağlamak için gereklidir. Üniversitede eğitim dili Ukraynaca ve Rusça’dır. Yalnızca birkaç programda İngilizce dil seçeneği mevcuttur. Hazırlık sınıfı eğitimleri ortak müfredatta yürütülmektedir. Bu da demektir ki dileyen öğrenciler hazırlık sınıfından sonra başka bir üniversitede de eğitimlerine devam edebileceklerdir. Üniversitenin lisans eğitimi süresi 4 yıldır. Üniversitenin mezunları arasında iş bulma oranları oldukça yüksektir. Kaliteli bir üniversite olarak ekonomi ve işletme alanlarında adından sıkça söz ettirmektedir. Özel üniversite olanaklarına sahip bir devlet üniversitesi olarak yerli halk tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi Olanakları

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi tarihi binasında hizmet vermektedir. Öğrenciler için hazırlanan birçok hizmet merkezi bulunmaktadır. Kütüphane, bilgisayar odaları, spor salonları öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Okuldaki kulüplerde öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için oldukça güzel bir seçenektir. Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi kendi yurtlarına sahip Ukrayna üniversitelerinden biridir. Yurtlar, öğrenci sayısına denk düşecek şekilde ayarlanmaktadır. İki ve üç kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Yurtlarda 7/24 sıcak su bulunmaktadır. Tuvalet ve banyolar ise iki veya üç oda tarafından ortaklaşa kullanılmaktadır. Üniversitenin yurtları kız-erkek karışık konaklama hizmeti sunmaktadır.

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi Konaklama

Okula ait yurtları kullanmak istemeyen öğrenciler şehir merkezinde cazip fiyatlı evler ve başka yurtlarda kalabilirler. Konaklama ücretleri yıllık 50 ila 200 dolar aralığında değişiklik gösterecektir. Kiev, düzenli ve yaşaması kolay bir şehirdir. Şehrin neresinde konaklarsanız konaklayın okula kolayca ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da üniversite fiyatları 2019

Ukrayna Üniversiteleri 2019 Fiyat ListesiUkrayna’da üniversite fiyatları 2019 listesi hazırlık ve lisans bölümleri de dahil olmak üzere Türkiye ve Avrupa’da ki fiyatlara göre oldukça uygundur.Ukrayna’da üniversite fiyatları Hazırlık ve lisans ücretleri üniversiteye ve bölgeye göre değişlik göstermektedir ortalama olarak 1700-3800 dolar arası diyebiliriz.Ukrayna’da hazırlık fiyatları lisans fiyatlarına göre daha ucuzdur 1300-1700 dolar arasi yıllık hazırlık ücretleridir.

Daha detaylı bilgi için linke Ukrayna  üniversite fiyatları 2019.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu