Odessa ÜniversiteleriUkrayna Üniversiteleri

Odessa Ekonomi Üniversitesi

Odessa Ekonomi Üniversitesinin 1921 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir.Geçmişten günümüze kadar öğrenciler için en iyi şekilde eğitim vermekte olan Odessa Ekonomi Üniversitesi yapmış olduğu kaliteli çalışmalar bir birini takip etmektedir.Üniversite Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üyedir.Üniversite bünyesinde yüksek lisans ve doktora eğitim hizmetleri de mevcuttur.Ukrayna Üniversiteleri arasında Ekonomi alanında en iyi üniversitelerden birisidir.5 fakülte ve 14 bölümden oluşan üniversitede eğitim dili Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir.

whatsapp iletişim

ukrayna üniversite iletişim

Ukrayna Üniversitelerinden biri olan Odessa Politeknik Üniversitesi 18 eylül 1918 tarihinde kurulmuştur.Ukrayna’nın güney kısmında plajlarıyla ünlü sıcak bir iklime sahip olan Odessa şehrinde bulunmaktadır. Detaylı Bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Odessa Ekonomi Üniversitesi Eğitim Kalitesi

Odessa Ekonomi Üniversitesi yapılacak araştırmalar için öğrencileri genellikle üniversite bünyesinde bulunan yüksek teknoloji bilgisayar laboratuvarını kullanmaktadır.Bununla birlikte öğrenciler üniversitenin büyük kütüphanesinden de yararlanabilirler. Odessa Ekonomi Üniversitesi öğrencilerine ve araştırmalarına verdiği değerlerden dolayı En prestijli Ukrayna üniversiteleri arasında yerini almaktadır.

Odessa Ekonomi Üniversitesini seçen öğrenciler ekonomi alanında iyi bir eğitim almaktadır.Eğer öğrenciler eğitim yetersizliğinden dolayı herhangi bir şikayet oluştururlar ise uzman kişiler ile görüşme yaparak sorunların çözülmesi hedeflenmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalar bütün üniversitelere örnek olma niteliğindedir.Odessa Ekonomi Üniversitesi Bologna eğitim sisteminde araştırmalar sürdürülmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi Bölümleri Ve Fiyatları 2019

Odessa ekonomi üniversitesi bölümleri ve fiyatlarını aşağıdaki listeden  bulabilirsiniz. Üniversitenin fiyatları 1400$ dan başlamaktadır. Üniversitede ekonomi, maliye, işletme, yönetim ve banka sigortacılık gibi bölümler vardır.

Banka ve Sigortacılık Rusça 1400$
Maliye Rusça 1400$
İşletme Rusça 1400$
Ekonomi Rusça 1400$
Yönetim Rusça 1400$
Otel ve Restorant İşletmeciliği Rusça 1400$
Turizm Rusça 1400$

Sıkça Sorulan Sorular 🧐

Vayes yurtdışı eğitim danışmanlığına sıkça gelen soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Odessa Ekonomi Üniversitesi hakkında bütün sorular ve cevaplar burada.🙂

Üniversitenin Dünya Sıralaması Kaçtır ?

Üniversitenin dünya sıralaması 8412 dir . Ülke sıralaması ise 111 dir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi Dünya Sıralaması QS WORLD RANKING
Ülke Sıralaması 111
Dünya Sıralaması 8412

YÖK Tanıyor mu ?

Üniversite YÖK tarafından tanınmaktadır.

Eğitim dili nedir ?

Üniversite eğitim dili Rusça, İngilizce ve Ukraynaca’dır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu