OdessaUkrayna

Odessa Humaniter Üniversitesi

Odessa Humaniter Üniversitesi, Avrupa’nın en başarılı eğitim sistemlerinin yer aldığı üniversitelerden birisi olarak bilinir.16 senedir bilim adına yapılan birçok gelişmeye ev sahipliği yapan bu üniversite, son dönemde öğrencilerin oldukça ilgisini çekmektedir.Odessa Humaniter Üniversitesi Ukrayna Üniversitelerinin başarılı kurumlardan birisidir.

Odessa Humaniter Üniversitesi; (Международный гуманитарный университет ) resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

Odessa Humaniter Üniversitesi

2002 yılında kurulan Odessa Humaniter Üniversitesi eğitimde yeni ve modern olarak Ukrayna Üniversiteleri arasına giriş yapmıştır. Eğitim kalitesine bakıldığında  daha çok yeni olan bir eğitim kurumu olan üniversitede,çok deneyimli uzman akademisyenler çalışmaktadır.

Eğitimin amacı, doğuştan insanda var olan cevheri işlemek, özü geliştirmektir.(Galiani)

Odessa Humaniter Üniversitesi Bologna Anlaşması

Ukrayna eğitim sisteminde taze kan olarak görülen Odessa Humaniter Üniversitesi çok kısa sürede adından söz ettiricek kadar büyük başarılara imza atmıştır.Bunların arasında en önemlisi ise Bologna anlaşmasına kabul edilmesidir.Dünya çapında en önemli eğitim sistemlerinden birisi olan Bologna anlaşmasına dâhil edilmesiyle birlikte 4. seviye akreditasyona ulaşmıştır.Odessa Humaniter Üniversitesi günümüzde yurtdışından  da yabancı öğrenci kabul etmektedir.

Odessa Humaniter Üniversitesi ilk kurulduğunda yaklaşık 100 öğrenci ile hizmet vermiştir.Günümüzde ise bu rakamlar yerli ve yabancı öğrencilerde dahil olmak ile birlikte 4000 olmuştur.Odessa Humaniter Üniversitesi 4 fakülte, 2 enstitü ve 17 bölüm ile hizmet vermektedir.İngilizce ve Rusça eğitim verilen üniversitede yabancı öğrenciler için hazırlık eğitimleri verilmektedir.

Odessa Humaniter Üniversitesi

Üniversitenin resmi internet sitesine sağdaki linkden ulaşabilirsiniz Odessa Humaniter Üniversitesi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ukrayna Üniversite

Ukrayna üniversite Avrupa’da okumak isteyen öğrenciler için düşük bütçeli üniversite eğitim planları sunmaktadır. Ukrayna üniversite sizlerin bizlere iletmiş olduğu türlü sorunlara çözümler üretmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı