Odessa ÜniversiteleriUkrayna Üniversiteleri

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi 70 yıldır Odessa’da hizmet vermektedir. ONMA denizcilik alanındaki yüksek başarılarından dolayı 2002 senesinde Ukrayna Başbakanı tarafından Ulusal statü ödülüne layık görülmüştür ve bundan dolayı ismi Odessa Yüksek Deniz Okulu iken şuan ki ismi olan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi olarak değiştirilmiştir.

whatsapp iletişim
ukrayna üniversite iletişim

Ukrayna üniversite Avrupa’da okumak isteyen öğrenciler için düşük bütçeli üniversite eğitim planları sunmaktadır. Ukrayna üniversite sizlerin bizlere iletmiş olduğu türlü sorunlara çözümler üretmektedir.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi Hakkında

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nde şuana kadar Ukrayna ve Uluslararası donanmalar için toplamda 45.000 uzman denizci yetiştirmiştir. ONMA’dan başarılı şekilde mezun olan  8 kişi İşçi Partisi Kahramanı ödülü almıştır. Mezun olan 5 uzman ise devlet literatürüne geçmeye hak kazanmıştır. Başarılarıyla bütün dikkatleri üzerinde toplayan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nin 10 başarılı mezunu ise Bilimin Onurlu Çalışanları arasına girmeye hak kazanmıştır. Başarılarıyla adında söz ettiren ONMA’da 200 mezun Donanmanın Onurlu Çalışanları madalyasını alarak büyük başarılara imza atmıştır.

Dünya çapında kaliteli,disiplinli ve başarılı denizciler yetiştirmeyi kendine amaç edinmiş olan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi  kusursuz kaliteli bir eğitim vermeyi hedeflemektedir. Modern eğitim veren akademi temel bilim ve teknolojileri kullanarak denizcileri hazırlamaktadır.

ONMA Eğitim Dili

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nin denizcilik eğitimi müfredatında İngilizce dili,  gemi, pilotaj, denizcilik astronomisi, denizcilik hukuku ekonomi, kontrol, seyrüsefer, uluslararası donanma ve kargo taşımacılığı teknolojisi yönetimi, ticari kanal operasyonları  gibi konulara yer verilmektedir. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nden mezun olmak için 4 yıllık lisans eğitimini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra  12 aylık gemi stajını da yüksek başarı ile tamamlamak gerekmektedir.

odessa ulusal denizcilik akademisi

IMO Standartlarında Eğitim İmkanı

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi IMO standartlarında bir eğitim sunmaktadır. Uluslararası anlamda geçerli diplomaları sayesinde öğrenciler istedikleri yerde kolaylıkla iş bulabilirler.Her türlü deniz seyrüseferi  sertifikalarını içeren Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi diploması ile iş bulmak oldukça kolaydır. Yaklaşık 20 yıldır Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri birliğine üyedir ve ISO 9001-2000 standartlarına layık görülmüş son derece kaliteli ve başarılı bir akademi olma özelliğini taşımaktadır.

Eğitim ve Sosyal Aktiviteler

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi öğrencilere 4 bloklu bir kampüste 7 tane eğitim binası ile eğitim vermektedir. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nin içerisinde 1500 kişilik yemekhane, 3 adet kafe, çamaşırhane, kulüp, spor kompleksi, olimpik havuz ve hastane bulunmaktadır. Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’ni   seçen öğrenciler kaliteli eğitimle birlikte de sosyal aktivitelerde güzel zaman geçiriyor.Başarılı bir eğitim imkanı sunan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi’nde mezun olan öğrenciler açık deniz gemilerinde görev almakla kalmıyor pek çok endüstri dalında yönetici olarak görev alabilme fırsatına sahip oluyor.

Odessa Denizcilik Akademisi Bölümleri Ve Fiyat Listesi

Odessa denizcilik akademisi için herşey dahil hazırlık paketi 3500$ dır. Üniversitenin 1. sınıf bölüm ücretleri ise 2100$ dan başlamaktadır. Üniversitede uzak yol kaptanlığı, deniz hukuku ve gemi makinaları mühendisliği gibi bölümlerde okuyabilirsiniz.

Uzak Yol Kaptanlığı Rusça 2100$
Gemi Makinaları Mühendisliği Rusça 2100$
Gemi İnşaat Mühendisliği Rusça 2100$
Deniz Hukuku Rusça 2100$

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu