Ukrayna Üniversiteleri
Trend

Ukrayna’da Üniversite Fiyatları Ne kadar?

Ukrayna üniversiteleri; kalitesi ve ekonomik fiyat politikası nedeniyle Avrupa ve Türkiye vatandaşı öğrencilerin oldukça ilgisini çekmektedir.Ukrayna’da Üniversite fiyatları bölgelere ve bölümlere göre değişiklik göstermektedir.Ukrayna üniversiteleri ülkemizde ki vatandaşların rahatlıkla ödeyebilecekleri seviyededir hatta Ukrayna’da üniversite fiyatları  Türkiye’de ki üniversite fiyatlarına göre oldukça uygundur.

whatsapp iletişim
ukrayna üniversite iletişim

Ukrayna’da Üniversite Fiyatları Ne kadar?

Ukrayna’da üniversite fiyatları hazırlık ve lisans bölümleri de dahil olmak üzere Türkiye ve Avrupa’da ki fiyatlara göre oldukça uygundur.Ukrayna’da üniversite fiyatları Hazırlık ve lisans ücretleri üniversiteye ve bölgeye göre değişlik göstermektedir ortalama olarak 1700-3800 dolar arası diyebiliriz.Ukrayna’da hazırlık fiyatları lisans fiyatlarına göre daha ucuzdur 1300-1700 dolar arasi yıllık hazırlık ücretleridir.

Ukrayna üniversite fiyatları

Yıllık Rusça Hazırlık Ücretleri $ 1.300 – $ 1.700
Yıllık İngilizce Hazırlık Ücretleri $ 1.500 – $ 2.000
Yıllık Üniversite Lisans Harç Ücretleri $ 1700 – $ 3.800
Yıllık Yurt Ücretleri $ 300- $ 800
Aylık Cep Harçlığı (yemek ve kişisel ihtiyaçlar) $ 200 – $ 500
Ukrayna Eğitim Danışmanlığı , Ukrayna’da eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrenciler için düşük fiyat politikalarıyla birlikte oldukça yoğun ilgiyi üzerine toplamıştır. Ukrayna Üniversitelerin eğitim almak isteyen öğrencilerimiz Ukrayna Üniversite Danışmanlığı firmamıza başvurmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu