Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna Pilotaj Bölümü Fiyatları

Herkesin hayalidir pilot olmak ve gökyüzünde kuşlara eşlik etmek Havacılık sektörünün zirvesi pilotluk kolay iş imkanı, yüksek maaş ve toplum arasındaki otoritesi nedeniyle herkesin hayali ve kimsenin hayır diyemeyeceği bir meslektir.

Ama maddi yetersizlikler ve eğitimin çok zorlu olması nedeniyle birçok öğrenci bu mesleği hayal etmeye bile korkuyor.  Bazı öğrenciler ise sınırları zorlayıp araştırmaya devam edip hayalinin peşinden koşmaya devam ediyor.

Şuanda sende bu öğrencilerden birisin standart eğitime bağlı kalmayıp Ukrayna’da Pilotaj bölümü fiyatları 2021 için araştırma yapıyorsun. Peki neden Ukrayna’da okumalısın ?  bunu bilmek istiyor musun ?  Hadi o zaman içeriğimizi okumaya devam et ve aklındaki bütün soruların cevabını bul , hayaline bir adım daha yaklaş !

Ukrayna Pilotaj Bölümü Fiyatları 2021

 Lisans Türü : JAR/FCL

Harkov Hava Kuvvetleri Üniversitesi FİYATLAR
İlk sene ingilizce hazırlık paketi 2.500$
Üniversite Harcı ( 4 Yıllık) 8.000$
PPL Lisansı (45 Saat Uçuş ve hoca dahil) 4.500$
CPL Lisansı (100 Saat Uçuş ve hoca dahil) 30.000$
CPL Simülatör (35 Saat Simülatör ve hoca dahil) 3.500$
ATPL Teorik Kursu (Dışarıdan vermesi gerekli) 1.745$
TOPLAM = 50.245$

JAR-FCL lisansları Nedir ?

JAR-FCL, JAA üyesi ülkelerde verilen pilot ve bazı diğer uçucu lisanslarını tanımlamakta kullanılan bir terimdir. JAR-FCL  (Müşterek Havacılık Gereksinimleri Uçuş Mürettebatı Lisansı) kavramının akronimidir. Günümüzde JAA yetkilerini ve görevlerini EASA’ya devretme sürecinde olduğu için uçucu lisanslarında da önemli değişiklikler yapılmaktadır.

JAA üyesi ülkelerde verilen JAR-FCL lisanslarını Kuzey Amerika’da verilen FAA lisanslarından ayırmak için gerektiğinde lisans ismi önünde FAA veya JAR kısaltması kullanılır. Örneğin husûsî pilot lisansları (PPL) FAA PPL ve JAR PPL olarak tanımlanır.

JAR-FCL lisansına sahip uçucular diğer JAA üyesi ülkelerde pek fazla formalite ile karşılaşmadan lisanslarını kullanabilirler.

4 Yorum

 1. Selam hava liman pilot egitimi almak isdiyom 4 yilik bir universet aryorum mumkunse devlet universetler olsun ve fiyati iyi olsun ve ucus egitimi alinirken fiyat artmasin tesekur ederim

  1. Merhabalar Ali Bey,
   Ukrayna’da devlet üniversitesinde senelik pilotaj lisans ücreti 2000$’dır.
   Bu ücretler senelik üniversite yönetimi tarafından belirlenmektedir.
   Fiyatlarda %5-10 arası güncellemeler üniversite yönetimi tarafından yapılabilmektedir.

 2. Merhaba, 2020 pilotaj bölümü ücreti 4 senelik uçuşlar dajil ne kadar acaba kisacası ön hazirlıkla birlikten 4 sene sonra ne kadar ödemiş olurum

  1. Merhabalar Hasan,
   Pilotaj bir lisans bölümü değildir. Pilotaj eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncesinden lisans diplomalarına sahip olmaları avantajdır.
   Pilotaj okumak isteyen öğrencilere biz 1 senelik İngilizce hazırlık, 4 senelik uçak mühendisliği ve devamında 2-3 senelik pilotaj eğitimini önermekteyiz.
   Fiyat ve detaylar için bizimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu