Ukrayna Üniversiteleri
Trend

Ukrayna Tıp Fiyatları 2021

Ülkemizdeki öğrencilerin yüksek stresli sınavlarda geleceklerini belirlemeleri çokta normal değil açıkçası eğer sende şimdi bu içeriği okuyorsan yurtdışında hayal ettiğin mesleği okuyabilecek ve bunu başarabilecek kapasitedesin demektir.💪

Haydi bu içeriği detaylı bir şekilde okuyalım ve hedefimize bir adım daha yaklaşalım biliyorum sende hayalinin peşinden koşmak istiyorsun..😊

Biz öğrencilerin başarılarını 2 saatlik sınavlar ile ölçen ve hayatlarının sonuna kadar sadece küçücük bir sınav yüzünden hayallerine uzak bir yaşam sürdürmelerini sağlayan eğitim sistemine sağlıklı bakmıyoruz.

ukrayna tıp üniversite fiyatları 2019 - 2020

Ukrayna’da tıp fakültesinde eğitim hayatına devam etmekte olan bir çok öğrencimizin en çok memnun olduğu konu ise üniversitelerin sınavsız bir şekilde sadece lise diploması ve transkripti ile kayıt almasıdır. Bunun nedeni ise öğrencileri 2 saatlik sınavlar mahkum ederek başarılarının ölçülemeyeceğine inanmalarıdır.

Ukrayna’da tıp, diş hekimliği ve eczacılık gibi bir çok bölümde esas olan amaç öğrencinin derslerine devamlılığı ve bütün yıl boyunca göstermiş olduğu başarı ve özveridir. Zaten başarısız bir öğrenci derslerde ki tutumuyla kendine belli etmektedir. Bundan dolayı öğrencileri katı puan sistemleriyle 2 saatlik sınavlara mahkum etmeninde bir anlamı yoktur.

Yurtdışında tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin en büyük korkuları ise ailelerine oluşturacakları ekonomik baskıdır. Fakat Ukrayna’da tıp fakültesi fiyatları 2021 listesine göre bakıldığında Türkiye’deki ve Avrupa’daki üniversite fiyatlarına göre oldukça uygundur. Bunun nedeni ise Ukrayna’da özel üniversitelerin yaygın olmaması ve eski Sovyet Rusya’dan kalma alışkanlıklarla birlikte eğitime verilen önemdir.

Ukrayna’da tıp fiyatları 2021 güncel fiyatları şehire ve üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Eğer en çok tercih edilen Odessa şehrini fiyat olarak baz alırsak yıllık tıp fakültesi (Diş Hekimliği, Eczacılık , Tıp) bölüm ücretleri aşağıda yer alan tablodaki gibidir.⬇️

Ukrayna Tıp Fiyatları 2021  (Odessa Tıp Üniversitesi) Rusça İngilizce
Tıp Fakültesi 3.410$ 4.370$
Diş Hekimliği 3.980$ 4.170$
Eczacılık 3.410$ 3.980$
Hazırlık Eğitimi 1.200$ 1.500$

Yukarıdaki tablodan da anlaşılacağı gibi Ukrayna’da tıp fiyatları çok uygundur. Öğrenciler ilk sene hazırlık eğitimi almaları gerekmektedir eğer öğrencinin İngilizce veya Rusça seviyesi çok iyiyse hazırlık eğitimine gerek olmadan da direk 1.sınıftan başlayabilir. Fakat biz her halükarda öğrencilerimize Rusça dil hazırlık eğitimini tavsiye etmekteyiz.

Sonuç olarak öğrencilerin yaşayacağı şehirde herkes Rusça konuşmakta, hazırlık eğitimiyle birlikte sosyal yaşamda da Rusça konuşan öğrenciler çok kısa sürede Rusça dilini öğrenebilirler. Yapılan gözlemler değerlendirildiğinde öğrenciler 2 veya 3 sene içerisinde çok iyi derecede Rusça konuşabilecek seviyeye gelmektedirler.

Öğretim hayatı boyunca Rusça eğitim alan öğrencilerin sosyal yaşamlarında daha rahat olması nedeniyle motivasyonları artmaktadır. Özellikle İngilizce eğitim isteyen öğrencilerimiz için bir tavsiye sunabiliriz.

İlk 3 sene sadece Rusça eğitimine yoğunlaşabilirler daha sonrasında Rusçaya hakim olduktan sonra Rusça üzerinden İngilizce özel ders alabilirler böylelikle mezun olduklarında 2 dile de hakim olmuş olurlar.

Sıkı çalışabilecek ve kendini oldukça zorlamaya hazır olan öğrencilerimiz için bir üniversite tavsiyemiz var. Kharkov Karazin Tıp Üniversitesi fiyat politikasıyla ve dünya sıralamasıyla dikkat çekmekte…

Ukrayna’da tıp üniversitesi fiyatlarına bakıldığına Karazin Tıp Üniversitesinin fiyat politikası öğrenciler tarafından oldukça ilgi çekmektedir. Aşağıdaki tablodan tıp üniversitesinin ücretlerini incelediğinizde sizde bunun farkına varacaksınız .😊

Ukrayna Tıp Fiyatları 2021  (Karazin Tıp Üniversitesi) Rusça İngilizce
Tıp Fakültesi 1.Sınıf 3.800$ 4.300$
Tıp Fakültesi 2.Sınıf 2.300$ 2.800$
Tıp Fakültesi 3. ve 4. Sınıf 2.450$ 3.300$
Tıp Fakültesi 5. ve 6. Sınıf 3.250$ 4.300$

Karazin Tıp Üniversitesi Fiyat politikası öğrencinin başarısıyla ortak olarak indekslenmiştir. Eğer öğrenci birinci sınıfta başarılı olursa ve ikinci sınıfa geçebilirse yaklaşık %40 lık bir indirimden faydalanır. Üniversite böylelikle başarılı öğrencilerini ödüllendirmiş olur.

Ama unutmadan söyleyelim bu üniversitede dersler çok zor bundan dolayı zaten ikinci sınıfa geçenlere indirim uygulanıyor. Eğer çok sıkı ve yoğun bir şekilde çalışmayacaksan Odessa’da bulunan Tıp üniversitesini size önerebilirim.

Odessa Tıp Üniversitesi 1900 yılında kurulmuş köklü ve kaliteli bir üniversitedir. Mezunları kolaylıkla Türkiye’den denklik alabilirler. Eğer bu üniversite hakkında daha detaylı bir bilgi istiyorsan bu linkten ulaşabilirsin. https://www.ukraynauniversite.com/odessa-tip-universitesi/

Evet buraya kadar içeriğimizi okuduysan eğer sen zaten ciddi şekilde yurtdışında tıp eğitimi almak istiyorsun demektir. Üstelik hiç bir puan ve sınav şartı olmadan sadece lise diplomasıyla 😊 oldukça şanslısın.

Şimdi senin için hazırlık paketlerimizi inceleyelim. Ukrayna’da bölüme başlamadan önce seçtiğin dilde hazırlık eğitimi alman gerekli biz şimdi Rusça hazırlık eğitimini seçtiğini varsayalım. 😊

Öncellikle belirtmeliyim ki Vayes Yurtdışı Eğitim Danışmalığı ile Ukrayna’da tıp eğitimi almak isteyenler çok şanslılar. Çünkü biz öğrencilerimiz için süper bir paket hazırladık üstelik çok uygun bir fiyata. Bu paketimizi satın alan öğrenciler artık hiçbirşeyi dert etmeden bizim kontrolümüz altında hayallerine koşabilirler.

Hazırlık paketinin amacı öğrencinin hiçbirşeyi düşünmeden sadece bize vekalet vererek bütün iş yükünü bize transfer etmesiyle başlar. Biz öğrencilerimiz adına bütün adımları profesyonel bir şekilde yürütmekteyiz. Bu paketin içerisinde herşey dahildir. Ekstra bir ödeme olmayacaktır. Sadece öğrenci kişisel ihtiyaçları için cep harçlığını alması yeterlidir.

Hadi paketimize bir göz atalım..(Hazırlık Paketleri Sınırlı Sayıdadır.) 😊⬇️

 1. 1 akademik yıl hazırlık eğitimi ve ücreti
 2. 1 yıllık devlet yurdu konaklaması ( 3-4 kişilik odalarda.)
 3. 1 yıllık oturum izni
 4. 1 yıllık devlet sağlık sigortası
 5. Gidiş uçak bileti ( İstanbul çıkışlı ve tek yön)
 6. Evrakların Ukraynaca’ya tercümesi ve noter tasdik işlemleri
 7. Vize harç ücretlerinin ödenmesi ve takip işlemlerinin yapılması
 8. Vize takip işlemlerinin tarafımızca yapılması ve vizenin alınması
 9. Seyehat sağlık sigortası
 10. Okul kabul mektubunun başvurusu
 11. Kabul mektubu başvuru harç ücreti
 12. Okul kayıt ücretlerinin tarafımızca ödenmesi
 13. Ukrayna’da kullanılabilir telefon hattı (5gb internet, Lifecell arası sınırsız konuşma)
 14. Havalimanında karşılama
 15. Hoşgeldin paketi (Kitap, Kalem vs.)
 16. Okul ve yurt transferi
 17. Şehir oryantasyonu (yemek yenilebilecek yerler, ulaşım ve şehir hakkında detaylı bilgi)
 18. Bir akademik yıl danışmanlık hizmeti

Yukarıda bulunan paketimizin Ukrayna’da ki tıp üniversitelerinin fiyatlarının değişkenlik göstermesi nedeniyle her üniversite için ayrı fiyat politikası izlemekteyiz. Bu fiyatları aşağıda yer alan tablodan da görebilirsiniz.⬇️

Ukrayna Tıp Fiyatları 2021  (Hazırlık Paketleri) Rusça İngilizce
Odessa Tıp Üniversitesi 3.800$ 4000$
Karazin Tıp Üniversitesi 4300$ 4500$

Ukrayna’da Tıp Fiyatları adındaki içeriğimizi buraya kadar okuduğun için Vayes Education olarak çok teşekkür ederiz. Eğer daha detaylı bilgi almak istiyorsanız ücretsiz bir şekilde eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

📧 Mail: bilgi@ukraynauniversite.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu