Ukrayna’da Eğitim

Ukrayna yüz yıllardır eğitim alanında göstermiş olduğu başarılar ve topluma kazandırdığı bilim adamları sayesinde dünyada çok önemli bir yere sahiptir.Ukrayna eğitim alanında Avrupa dan daha eski ve köklü bir geçmişe sahiptir bunun nedeni ise Ukrayna’nın eski Rusya ile bütünlüğüdür.Ukrayna üniversiteleri gerek eğitim kalitesi gerek ekonomik fiyatları nedeniyle Türkiye vatandaşları tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Ukrayna üniversiteleri incelediğimiz zaman eğitimin kalitesi,öğrencilere verilen değer ile bilim alanında yapılan çalışmalar Dünyadaki eğitim kurumlarının takdirini toplamıştır. Ukrayna’da bulunan eğitim kurumları teknoloji ve bilimle uyumlu bir şekilde hizmet vermektedir.Öğrencilerin sorunlarına kalıcı çözümler üreterek Ukrayna’da eğitim kalitesini artırmışlardır.Ukrayna üniversiteleri eğitim kampüslerinde donanımlı laboratuvarlar,büyük kaliteli kütüphaneler,atölyeler,spor salonları bulunmaktadır.

whatsapp iletişim
ukrayna üniversite iletişim

Bologna anlaşmasıyla ünlü Ukrayna üniversiteleri kaliteli eğitimiyle büyük beğeni toplamaktadır.  Ukrayna’da eğitim kalitesinin ne kadar yüksek olduğu üniversitelerin öğrencilerine verdiği değerden anlaşılmaktadır.Ukrayna üniversiteleri Avrupa birliği eğitim kurumlarıyla ortak şekilde çalışmaktadır.Ukrayna üniversitelerinden eğitim veren çalışanların cvside eğitimin kalitesinin ne kadar yüksek olduğunun kanıtıdır.Ukrayna üniversitelerinden mezun olan öğrenciler yer yer değişmekle birlikte oldukça kolay iş bulabilmektedir.Eski Sovyet Rusya devletinin eğitim alanında dinamosu Ukrayna’dır.

Ukrayna Üniversiteleri Tercih Sebepleri

Ukrayna Üniversitelerinde,eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrenciler için çok cazip fiyatlar ile yüksek kaliteli eğitim almaktadırlar.Ukrayna’nın tarihi ve modern üniversitelerinde eğitim almak öğrencilerin hayatına yüksek derecede olumlu etkisi vardır.

  • Dünya ve Avrupa Standartlarında Yüksek Kaliteli Modern Eğitim
  • Günümüz modern dünyası ile uyumlu kaliteli eğitim anlayışını benimseyen uzman eğitimcilerden eğitim alma fırsatı
  • Dünyada ve Avrupa’da geçerli olan Europass Mavi diploma Bologna kriterlerine uyumlu eğitim sistemlerinin uygulanıyor olması. Europass hakkında detaylı bilgi için linke tıklayınız. https://europass.cedefop.europa.eu
  • Ukrayna Üniversiteleri her öğrencisine bilimsel çalışmalarda fırsat vererek öğrencinin içindeki cevheri ortaya çıkarmaktadır.
  • Ukrayna üniversiteleri öğrencileri herhangi bir taban-tavan puanlama sistemine tabii tutmadan üniversite kabul etmektedir.Burada ki asıl amaç öğrencilerin derslerindeki başarısıdır.Derslerinde başarısız olan öğrenciler istediği üniversitede istediği bölümü okusa da mezun olamaz.
  • Ukrayna’da eğitim gerek Türkiye olsun gerek Avrupa ülkeleri olsun eğitim maliyeti oldukça düşüktür.Standart bir aile çocuğunu rahatlıkla Ukrayna’da okutabilir.
  • Ukrayna’da üniversite fiyatlarının merak ediyorsanız bu içeriğimize göz atabilirsiniz.Ukrayna Üniversiteleri 2019 fiyat listesini görmek için linke tıklayınız.
  • Ukrayna’da eğitim maliyetinin yanı sıra yaşam maliyetleri de oldukça düşüktür.Yaşam maliyetlerinin ucuz olması konforlu bir öğrenci hayatı vadetmektedir.

Ukrayna Üniversiteleri Eğitim Masrafları

Ukrayna Üniversiteleri eğitim masrafları ve yaşam bedelleri oldukça ucuzdur.Ukrayna üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.Ukrayna üniversitelerinde eğitime başlamak için öncelikle 1 sene Rusça hazırlık sınıfını okumanız ardından dilediğiniz bölümü taban puan derdi olmadan seçebilirsiniz.Rusça hazırlık paketlerimiz her şey dahil 3000 dolardan başlamaktadır.Bu ücreti ödedikten sonra öğrencinin ihtiyacı olan tek şey aylık cep harçlığıdır. Buda yaklaşık olarak aylık 200-300 dolardır.Öğrenci bu miktar para ile aylık rahatlıkla yeme içme ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilir.Ukrayna’da eğitim hayatı oldukça kaliteli ve uygun fiyatlıdır.Bundan dolayı son 5 sene içerisinde oldukça yoğun danışmanlık talebi almaktayız.

Biz Ukrayna üniversite olarak eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrenciler için çok cazip fiyatlar ile yüksek kaliteli hizmetler vermekteyiz.Ukrayna Üniversite öğrencilerin hayallerindeki yerlere gelebilmesi için hizmet vermektedir..

Başa dön tuşu